VESZEKEDÉS
2013.11.19. 23:53
VESZEKEDÉS
A veszekedések arra ösztökélnek, hogy pajzsokat, falakat emelj magad köré. Ezek a pajzsok, megvédenek téged a rossz dolgoktól, de garantáltan a vágyaid beteljesedéseit is távol fogják tartani tőled. Ha emberi kapcsolataidban görcsös vagy, az csak azért van, mert régi szokásaidnak megfelelően védekezel.
Ha védekező mechanizmusod bekapcsol, automatikusan elzárod magad az energia szabad áramlásától. Kérlek, hidd el semmiféle védekezésnek nincs értelme!
Ne védd magad a tapasztalatoktól, lépj túl a problémákon, ne adj teret nekik! Ne engedd, hogy a veszekedés behúzza a féket abban, hogy nyitott és befogadó légy! Tudatosan dobd le a pajzsokat, hidd el ez csak egy döntés: Mától nem használom őket!
Az öntudatlan védekezés csak a játszmák és hatalmi drámák jelenléték hozzák az életedben. Ha falakat emelsz magad köré, leginkább emberi kapcsolataidban és az információ cserében fognak akadályozni. A veszekedés csak fenntartja a játszmákat, de hidd el nélkülük számtalan csodás élmény vár rád!
Légy bátor, és merj nem gondolni a rosszra!
Nyiss ablakot a világ felé és engedd, hogy a végtelen bőség beáramoljon hozzád. Hidd el, a falak nem csak attól védenek meg amitől félsz hanem attól is amire vágysz.
Kerülj összhangban magaddal, fedezd fel saját erődet, emelkedj felül a problémáidon és szárnyalj!
Akár tetszik akár nem, a jelenlegi helyzetedet te teremtetted! Kész rémálom, ha körülnézel és megállapítod „ilyet soha nem kívántam magamnak!”
A régi minták elengedésében, segít a rekonstrukciós kineziológia! Mit is jelent ez?
Újra összeállítani, újra felépíteni részeinkre szakadt önmagunkat! Minden diszharmóniát, testi-lelki blokkoltságot (letapadást, vagy lehasadást vagyis fregmentációt), okai lehetnek a játszmáknak, a pajzsoknak és a falak felépítésének.
FREGMENTÁLÓDASOK
Különböző traumák hatására, lehasad rólunk valami, ami valaha részünk volt, s így már nem leszünk azonosak azzal, akik valaha voltunk.
Valami letörik rólunk, amivel addig rendelkeztünk, elhagyjuk hitünket, remény vesztettek lettünk, az adott trauma megfoszt a bizalomtól (önbizalomtól) vagy akár egy testrésztől is.
Jogosan felmerülhetnek bennünk különböző kérdések:
· Mi tört le rólam?(hitem, a teremtő képességem, az önállóságom)
· Mi volt a hatása?(reményvesztett, kiszolgáltatott lettem)
· Milyen oldalról sérülök, hol sérülök, amikor a legnehezebb számomra a helyzet?(egzisztenciálisan, család fenntartása kerül veszélyben)
· Milyen veszteséggel jár az, amit elvesztettem? (szeretett személyt és hitemet)
· Lehet, hogy a fregmentáció hatására, valamilyennek érzem magam?
(jelentéktelennek, torznak, kiszolgáltatottnak)
· Lehet, hogy ami leszakadt, valami mással kezdtem el pótolni?
(plusz kilókkal, hogy a külvilág ne vegye észre a hiányt,vagy olyan magatartást, ami a későbbiekben meggátol igazi feladataink megvalósításában, pl.:nőknél, férfi minta preferálása, ha kemény vagyok, akkor nem leszek sebezhető.)
Igen, elhagyjuk énünk egy-egy részét, gyötrelem, fájdalmas elválás, keserű halál, szenvedéssel teli szerelem, fizikai fájdalom hasít le rólunk valamit vagy ragaszt a múltba.
És ha már a múltba ragaszt, nézzük meg mit jelent az, hogy letapadás:
A múltban történt traumatikus esemény, nagyon erős érzelmi töltettel rendelkezett, ezért a kliens nem tud kilépni jelenlegi helyzetéből, mert az ott létrejött minta folyamatosan visszarántja hasonló élethelyzetekbe.
A jelenlegi élethelyzetben a kliens nem tud 100%-an helyt állni, mert nincs egységben önmagával. Egy korábbi élethelyzet bekapcsol, és visszarántja a múltba.
LETAPADÁS okai:
· erős érzelmi töltet (tartozom neki azzal, hogy…)
· erkölcsi szabály ( a legkevesebb, amit megtehetek érte…)
· önbüntetés, szenvedés, függőség, mártírosság, erőtlenség ( könnyebb beleragadni az adott helyzetben, a kapcsolatban, mint kivonni magam belőle).
Felmerülő kérdések:
· Miben ragadtál bele?
· Milyen helyzetek ismétlődnek folyamatosan az életedben?
· Miért hagyod, hogy mások befolyásoljanak, semhogy saját belső észleléseidben bíznál?
· Mi az amit nehezen engedsz el, vagy nehezen engedsz szabadon?
· Mitől, vagy kitől érzed magad függőnek?
· Hol kellene nemet mondanod és elhatárolódnod?
· Mi szorít korlátok közzé, mitől kellene megszabadulnod?
Ha elmered engedni, azt az énedet, ami visszatart különböző helyzetek és lehetőségek meglépésétől, ha vagy annyira bátor hogy kilépj abból az általad”komforthelyzetnek” titulált langyos életminőségből, ha többet érzel magadban, ha kész vagy elengedni a múltadat, kérlek keress bizalommal.
Magánrendelésemen egyéni konzultációt végzek, amely a kineziológia és a pszichoterápia módszerére épül.
TEK tanácsadóként segítek megtalálni a középpontodat és abba lehorgonyozni.
FÉLELEM
2013.11.19. 16:13
FÉLELEM
Korunk népbetegsége a félelem. A túlzott rettegés gyakran kellemetlen tünetekkel – reszketéssel, izzadással, magas vérnyomással – jár. Sokan mégsem törődnek vele. Nem veszik komolyan, nem veszik betegségnek, pedig gyógyítható.
Sajnos minden tizedik ember szorong, és ebből a háromnegyed rész nő. A félelemnek két oka van. Az egyik: létfontosságú, készenléti ösztön. A másik pedig a tapasztalásból fakadó veszélyérzet.
A félelemnek sokféle arca van.
Félünk a nehézségektől, katasztrófáktól, balesetektől a gazdasági összeomlástól vagy veszteségtől. Sokak számára a félelem állandó kísérőtárs, olyannyira, hogy félelem nélkül, már el sem tudják képzelni az életüket.
A félelem leggyakrabban megnevezett okai: a kudarc, értelmetlenség, elutasítás, háború és magány. Ám mindezek, csak kiváltó okoknak tekintendők. Az igazi ok, mindig a személyiségben rejlik, a gondolkodás korlátozottságában, a lét ős okához való visszacsatolás hiányában. Amint e téren kitágítjuk tudatunkat a félelem megszűnik. Első lépés, fel kell ismerni, hogy van félelem, de nem én vagyok a félelem.
A félelem előnyei:
Lehetővé teszi és megkönnyíti a gyors reakciót, ahol erre szükség van.
Meggátolja vagy csökkenti a test sérülésének lehetőségét, amennyiben rábírja az embert, hogy a feltételezett veszélyhelyzettől távol tartsa magát.
A félelem hátrányai:
Kifejezetten kellemetlen érzés.
Következményei:
-korlátozza a szellemi képességet
-korlátozza az emésztést
-megterhelődik a szívműködés
-magas vérzsír és vércukorszintet eredményez
-károsodnak a véerek
-az örömérzet megszűnik
ELFOGADNI AZ ELTÉRŐT!
2013.11.19. 16:08
|
HŰTLENSÉG
2013.11.19. 16:04
HŰTLENSÉG
Pillantsunk bele a hűtlenség témájában, erkölcsi ítélet nélkül.
Mi annyira borzasztó abban, ha valakinek viszonya van mással? Mi sérül ilyenkor tulajdonképpen?
Az ártatlan ilyenkor néha úgy viselkedik, mintha joga lenne örökre maga mellett tartani a másikat. Ez túlzott elvárás. Ahelyett, hogy megpróbálná a szeretetével megnyerni a másikat, üldözi őt. És még ezek után vissza kellene jönnie a másiknak? Akkor már nem tud! Ha az ártatlan túlzott mértékben áll bosszút, akkor a bűnös már nem tud visszamenni hozzá. A sértett félnek javaslom az emberibb viselkedést és a mértéket!
Mélyen tisztelem a hűséget, de nem az ilyet. A hűség a szeretettből kell hogy fakadjon. Talán megjelenik az az elvárás, hogy Én vagyok az egyetlen ember, aki számodra jelent valamit. De sokszor kerülünk olyan helyzetbe, amikor más fontos emberekkel is találkozunk. Ilyenkor a másik félnek nincs joga emiatt üldözni a másikat. Tiszteletben kell ezt tartania úgy, ahogy van, akkor talán találhatnak egy mindenki számára jó megoldást. Ez a következő fordulat, csak a szeretet révén történhet meg.
Veszélyes szavak: hűtlenség, viszony, házasságtörés!
A házasságtörésben, benne van maga a házasságnak a megítélése, de nem tudjuk, hogy ez valóban helytálló-e. Ha viszont értékelés nélkül közelítünk, akkor könnyebb megoldást találni.
A hűtlenség hozhat jót egy kapcsolatban?
Nézzük, hogyan éli meg ezt a megcsalt fél. RENDSZERINT ROSSZUL!
Ha az adott kapcsolatnak, még van jövője, még van élet, akkor a rákövetkező időben kiderülhet, hogy sok dolog megváltozott és feloldódott az adott pár között, és hogy ami köztük volt az TÖBBÉ VÁLT.
Talán szükséges volt ez a viszony ahhoz, hogy a kapcsolat fejlődjön. Ha erkölcsi ítéletektől függetlenül nézzük, és csak a hatásait vizsgáljuk, akkor sokszor más egy ilyen történés jelentősége!
Én így közelítenék ehhez a dologhoz,- erkölcsi ítélet nélkül-, (akkor a kulisszák mögé tekinthetünk, és rálátást kapunk arra, hogy a viszony, a kapcsolatunk fejlődését szolgálta)!
HÁRMAN PÁRBAN
2013.11.19. 15:40
HÁRMAN PÁRBAN
A Szerető mint „halál”!
A félrelépésnek sokszor mágikus a vonzereje! A mindent elsöprő „halálos” szerelem mögött, gyakran valóban maga a halál rejtőzik! A félrelépés esetenként, hatékony eszköz lehet arra, hogy az ember teljesen „eltűnjön” a hétköznapokból, és lényegében kilépjen az életből. Minél szenvedélyesebben beszél valaki az új szerelem varázslatáról, annál élesebben lehet hallani a „halál kopogtatását” az ajtón!( a terápiák erről tanúskodnak). Emellett a tapasztalat azt mutatja, hogy az ilyen félrelépésekkel az egész életet tönkre lehet tenni: a házasságot, a szakmai eredményeket, az egészséget….
A félrelépések mögött sokszor a felelősség vállalás teljes hiánya mutatkozik meg, amit egy bizonyos élethelyzet, vagy egy szituáció generált. A legegyszerűbb kilépni, elmenekülni egy valós helyzetből, és felépíteni egy saját világot, egy mesevilágot! A lopott órák csak a jó dolgokról szólnak, kész meseországia, ki ne szeretné!
A nyugati kultúra életstílusának alapvető jellemzője a csábítás és a megvásárolhatóság. Sok férfi és nő számára teljesen elfogadottak az egy éjszakás kalandok. Már maga a szó is tanúskodik, arról a lelki lenézésről, amellyel ezekben az esetekben a szexualitásra tekintenek. A testi élvezetek azonban összhangban állak a bennünk élő isteni szikrával, és ennek megfelelően kellene hozzá viszonyulni.
Csak a szexualitásra alapozott csábítás veszélyes játék, ami nagy veszélyt jelent a lélekre, és a későbbiekben mély magányt eredményez. Minden szexuális kapcsolat, ami kezdettől fogva csakis a vágyak pillanatnyi kielégülését szolgálja, és nem veszi figyelembe a másikat, mint embert, sebet ejt a lelken. Ezek a sebek a későbbiekben makacsul megakadályozzák a mély kapcsolatok kialakulását, mert mindig felüti a fejét a további lelki sérülésektől való félelem.
Sokan csak egyetlen kiutat látnak: a jövőben is csak kizárólag kötetlen szexuális kapcsolatokban bocsátkoznak, és elmenekülnek, amint fennáll a veszély, hogy a kapcsolat esetleg elmélyülhet.
Pillantsunk rá a dolgok hátterére: az ilyen esetek általában azzal magyaráztatók, hogy az érintett gyermekkorában nem tudott elég közel kerülni, az apjához vagy az anyához, és gyakran mélyen lenézi a szüleit. Aki pedig nem tiszteli a szüleit, az önmagát sem tiszteli. És aki nem tiszteli önmagát, természetesen a társát sem tudja tisztelni, és lekezelően viszonyul hozzá.
A gyógyulás első lépése tehát az lehet, hogy elfogadja szüleit olyannak amilyenek. És ezzel együtt az életet is a maga teljességében fogadja el, akkor nincs más út, minthogy Istent is elfogadja. Mert a gyerek, csak a testét kapja a szüleitől, és magával hoz valamit a földi életbe az isteni szférából is, amiről semmit sem tudunk, mégis létezik.
Ezek határozzák meg tehát a létezésünket: az anya, az apa, és az a harmadik dolog amit valakitől útravalóul kaptunk. És ez a harmadik dolog, szoros kapcsolatban áll az egyéni sorsunkkal. A sorsunk, pedig annál szabadabban bontakozik ki, annál jobb lesz a számunkra, minél inkább elfogadjuk a szüleinket, és minél közelebb jutunk ehhez a harmadik dologhoz, amelyet sokan Istennek neveznek!
Aki ezt a három tényezőt tiszteli, önmagát is képes igazán tisztelni, és olyan társat vonz magához, aki ugyancsak tiszteli önmagát. Itt a sors fonala a vonzás törvényének megfelelően szövődik.